Tace, patery, podkładki

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Taca to płaski, zwykle okrągły lub prostokątny pojemnik o płaskim dnie i bokach, który służy do serwowania różnych potraw lub napojów. Może być wykonana z różnych materiałów, takich jak: drewno, metal, szkło, ceramika, plastik, bambus itp. Tace są zazwyczaj większe od talerzy i mają na celu ułatwienie transportu i podawanie większej ilości dań jednocześnie. Mogą mieć także wyższe boki, aby zapobiec rozlewaniu się płynów.

Patera to przyrząd, zazwyczaj wykonany z ceramiki, służący do podawania gorących napojów, takich jak kawa, herbata czy gorąca czekolada. Patery mają zazwyczaj uchwyt oraz pokrywkę, która pomaga utrzymać napój w cieple. Są często ozdobione różnymi wzorami, a ich kształt może się różnić w zależności od regionu lub kraju.

Podkładka to płaska mata, zazwyczaj wykonana z materiałów takich jak tkanina, silikon, kork czy drewno. Jej głównym zadaniem jest ochrona powierzchni stołu przed zarysowaniami lub zabrudzeniami, które mogą powstać w wyniku kontaktu z gorącymi naczyniami. Podkładki są również funkcjonalne, gdyż mogą być używane jako podłoże pod talerze, kubki, szklanki i inne naczynia, zapobiegając ślizganiu się i uszkodzeniu mebli. W zależności od preferencji, podkładki mogą być jednokolorowe, ozdobione wzorami lub posiadające różne motywy i nadruki.

W naszej ofercie znajdziesz takie tace, patery, podkladki jak: 

  • Drewniana okrągła taca na nóżkach czarna
  • Talerz patera pióro ozdoba dekoracja stołu
  • Taca podstawka patera śniadaniowa drewniana ozdoba
  • Talerz złoty owalny podstawka podtalerz toaletka
  • Taca podstawka kwadratowa
Loading...