Orzechy

Orzechy to popularne i wszechstronne źródło składników odżywczych, które są cenione za swoje korzystne właściwości zdrowotne. Są to jadalne nasiona należące do rodziny orzechowatych, a ich rodzaje różnią się kształtem, smakiem i zawartością składników odżywczych. Jeden z najbardziej popularnych rodzajów orzechów to orzechy włoskie, które mają charakterystycznie twardą i szorstką skorupkę. Ich smak jest bogaty, lekko słodkawy i dobrze komponuje się z wieloma potrawami, zwłaszcza wypiekami. Orzechy włoskie są bogate w zdrowe tłuszcze, białko, błonnik, witaminy E i B6, a także minerały takie jak miedź i magnez.

Innym popularnym rodzajem orzechów są migdały, które mają delikatny, słodkawy smak. Ze względu na swoje korzystne właściwości zdrowotne, migdały są powszechnie stosowane w diecie i jako składnik wielu potraw. Są one bogate w witaminę E, błonnik, magnez, białko i zdrowe tłuszcze, które mogą pomóc w obniżeniu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, poprawie funkcji mózgu i układu trawiennego oraz wzmocnieniu układu odpornościowego. Orzechy nerkowca, o charakterystycznym kształcie i smaku, są również popularne i cenione za swoje zdrowe właściwości. Są one bogate w białko, tłuszcze jednonienasycone, błonnik, witaminę E, magnez i fosfor. Spożywanie orzechów nerkowca może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu, poprawy jakości skóry i wzmacniania kości.

Rodzaje orzechów

Istnieje wiele różnych rodzajów orzechów, z różnymi smakami, nadzieniami i teksturami. Oto kilka popularnych rodzajów orzechów

  • Orzech włoski: to jadalne nasiona drzewa orzecha włoskiego. Mają on charakterystyczną, twardą łupinę zewnętrzną, którą trzeba rozbić, aby dostać się do jadalnego wnętrza. Orzechy włoskie są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, białko, błonnik, witaminę E i składniki mineralne, takie jak miedź i mangan. Mogą pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu.
  • Orzech laskowy: to nieduże orzechy o okrągłym kształcie, które są chronione przez twardą skorupkę. Są bogatym źródłem witamin i minerałów, takich jak witamina E, witaminy z grupy B, żelazo, miedź i magnez. Orzechy laskowe zawierają również zdrowe tłuszcze, błonnik i przeciwutleniacze.

W naszej ofercie znajdziesz takie orzechy jak: 

  • Bakalland orzechy włoskie
  • Bakalland orzechy laskowe 
  • Bakaliowa kraina orzechy pistacjowe
  • Amelia orzechy laskowe w czekoladzie mlecznej
  • DJ orzeszki ziemne w skorupce papryka

Dlaczego warto jeść wafelki?

Orzechy są bogatym źródłem białka, błonnika, witamin (takich jak witamina E i witaminy z grupy B) oraz minerałów (takich jak magnez, fosfor i cynk). Te składniki są istotne dla zachowania ogólnego zdrowia i dobrego funkcjonowania organizmu. Orzechy są naturalnym źródłem tłuszczów, w tym zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3 i omega-6. Te tłuszcze są ważne dla redukcji stanów zapalnych i utrzymania zdrowych poziomów cholesterolu .Regularne spożywanie orzechów zostało związane z obniżeniem ryzyka chorób serca. Zawartość zdrowych tłuszczów, błonnika, antyoksydantów i argininy w orzechach może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi, redukcji stanów zapalnych i utrzymaniu zdrowych poziomów cholesterolu. Orzechy są bogate w błonnik i białko, co pomaga utrzymywać uczucie sytości na dłużej. Dodatkowo, zdrowe tłuszcze w orzechach pomagają w utrzymaniu stabilnego poziomu energii i wspierają metabolizm.

Loading...