Herbata czarna

Czarna herbata, to napój o głębokim smaku i bogatym aromacie. Oto bardziej szczegółowy opis tego popularnego naparu: Czarna herbata pochodzi z liści krzewu. Te liście są pełniej utleniane niż liście zielonej herbaty, co nadaje im ciemny kolor i charakterystyczny smak. Liście są zbierane ręcznie lub mechanicznie. W zależności od regionu uprawy, różne odmiany herbaty czarnej mają swoje unikalne cechy smakowe. Po zbiorze liście są poddawane procesowi więdnięcia, walcowania i utleniania. To właśnie proces utleniania nadaje im ciemny kolor. Czarna herbata może mieć różnorodne smaki, od delikatnych i kwiatowych po mocne i pikantne. Wszystko zależy od odmiany i sposobu przygotowania.

żele do prania Waschkonig

Rodzaje herbat

Rodzaje herbat są niezwykle zróżnicowane, aby zaspokoić różnorodne gusta i preferencje smakowe konsumentów. Oto kilka głównych rodzajów herbat, które można znaleźć na rynku:

  • Assam: Uważana za najpopularniejszą na świecie, herbata Assam pochodzi z północno-wschodnich Indii. Ma mocny smak i intensywny aromat. To doskonały wybór na poranną herbatę
  • Earl Grey: To czarna herbata aromatyzowana olejkiem z bergamotki. Ma orzeźwiający smak cytrusowy
  • Ceylon: Pochodzi z Sri Lanki (dawniej Cejlon). Ma świeży smak i złocisty kolor. Jest uniwersalna i pasuje do różnych okazji

W naszej ofercie znajdziesz takie herbaty jak: 

  • Saga herbata czarna ekspresowa
  • Lipton Yellow Label herbata czarna
  • Dilmah Ceylon Gold Herbata czarna Cejlońska
  • Sir Williams Tea Ceylon Gold herbata czarna
  • Tet Lord Grey herbata czarna z aromatem bergamotnkowym

Dlaczego warto pić czarną hebratę?

Regularne spożywanie herbaty może pomóc w regulacji poziomu cholesterolu Czarna herbata hamuje rozwój bakterii w jelitach i pobudza wydzielanie soków trawiennych, czarna herbata zawiera dużą ilość antyoksydantów, takich jak polifenole. Regularne spożywanie czarnej herbaty może pomóc w obniżeniu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, takich jak nadciśnienie i choroba wieńcowa. Składniki zawarte w herbacie, takie jak flawonoidy, mogą wpływać na zdolność naczyń krwionośnych do rozszerzenia się, co może poprawić przepływ krwi i obniżyć ciśnienie krwi.

Loading...